Erdei iskola - Pénzesgyőr

A 2015/2016-os tanévben a 6. évfolyam erdei iskolája a Bakonyban került lebonyolításra. Egy Pénzesgyőr nevű kis településen volt a szállásunk.

A tanulás két nagyobb részre volt bontva. Voltak a kötelező órák, ahol minden egyes tanulónak részt kellett vennie a foglalkozásokon, míg a „pontgyűjtőkön” a részvétel fakultatív volt. A foglalkozásokon a tanulók pontokat szereztek és péntekre a gyűjtött pontoknak megfelelően kaptak érdemjegyet. Minden tantárgyra külön pontrendszer volt kialakítva, így a diákok a hét végére három érdemjegyet szereztek: matematika, irodalom és természetismeret. Egy negyedik kategóriában, - a „tábori élet”- pedig a diákok szintén pontokat gyűjtöttek és a kapott pontok a szeptemberi magatartás és szorgalom érdemjegybe számítanak. A tábori élet kategóriában a segítőkészség, környezetünk tisztántartása alapján lehetett pontokat gyűjteni. Az étkezések után a gyerekek tanyacsoportonként segítettek a mosogatásban.

A tanórák három tantárgyat érintettek: matematika, irodalom és természetismeret. Az órák párhuzamosan zajlottak, a két osztály három csoportra volt bontva. Forgószínpad szerűen haladtak a tanórák, egy-egy állomáson kb. 45 percet töltöttek a gyerekek.

A természetismeret órák igazodtak a tananyaghoz, a téma címe az erdő és élővilága. A diákok megismerkedtek az erdő fáival, madaraival és egyéb állataival. Az órákat Varga Edina és Dudás Roland tartották.

Az irodalomhoz Gazdag Éva tanárnő adott segítséget, az ő általa összeállított feladatlapokat oldották meg a gyerekek Gregusné Miskolci Magdolna és Pető Anita vezetésével. A matematika órákat Rozonics Péterné tanárnő tartotta.

A reggeli ébresztő 7 órakor volt, ezután a gyerekek számára egy rövid torna következett. A reggelire általában fél nyolc és fél kilenc között került sor, majd egy rövidebb szünet után kezdődtek a tanórák. Az ebédet Zircről kaptuk, melyet házhoz szállítottak. Az étkezés után szabad program, majd a délutáni tanulás következett. A pontgyűjtő feladatokra is általában délután került sor, a diákok szorgalmasan dolgozva sokszor a szabadidős sávjukban is pontgyűjtő feladatokat végeztek. A vacsorára hat és hét óra között került sor, majd szabad idős programok következett. Nyolc óra körül meséket, illetve filmeket vetítettünk a gyerekeknek.  A takarodó 10 órakor volt.

A pályázat biztosított két túrát, ezekre kedden és szerdán került sor, itt az osztályok külön-külön túráztak két-két idősávban. Az első túra témája a Bakonyban fellelhető különböző geológiai korokból fennmaradt ősmaradványok, melyeket a túravezető ismertetett, akinek geológus végzettsége volt. A második túra során az erdőt alkotó fákat és a gombákat határoztuk meg. Egy hosszabb pihenés során megismerkedtünk a Bakonyban végzett üvegkészítés helyszínével és módjával, ahol hátramaradt üvegtörmeléket gyűjtöttünk.

Az utolsó este a diákok egy színdarabot adtak elő, melyre egész héten készültek. Az előadás témája Rózsa Sándor életének egy jelenete, melyet a gyerekek három szemszögből dolgoztak fel.

Az utolsó délelőtt a tábor életét felölelő teszt írására került sor, majd ismertettük az érdemjegyeket. A tantárgyankénti legeredményesebb diákok felajánlásból származó plüss állatot is választhattak maguknak.

A táborhely kitakarítása után ebéd következett és kettő órakor indultunk haza.

További képek



Figyelem! Az általad használt böngésző nem támogatott, így az oldalunk NEM működik, illetve nem jelenik meg TELJESKÖRŰEN! Segítségért kattints! Segítséget kérek!