Díjak és jutalmak a 2025-2026-os tanév tanévzáró ünnepségén Írta: Szilády június 22. 14:30 Aktuális 64 A 2025/26-os tanév tanévzáró ünnepségén elhangzott díjjak és jutalmak az alábbiakban olvashatóak. Az év diákjának járó elismerés Az év diákjának járó elismerést Rostás Ádám 7. B osztályos tanuló veheti át. Intézményünk életében minden tanév végén különös öröm és megtiszteltetés elismerni azokat a tanulókat, akik teljesítményükkel, magatartásukkal és közösségi szerepvállalásukkal maradandó példát mutatnak társaik számára. Az idei tanévben ilyen elismerésben részesül Rostás Ádám, a KRK Szilády Áron Gimnázium és Kollégium 7.b osztályos tanulója. Ádám az elmúlt évek során következetes munkával, kiemelkedő szorgalommal és példamutató hozzáállással bizonyította, hogy a tehetség valódi értékké akkor válik, ha kitartás és alázat párosul hozzá. Tanulmányait eddig minden évben kitűnő eredménnyel zárta, teljesítménye pedig hosszú idő óta az iskolai közösség egyik legkiemelkedőbb példája. Nemcsak tanulmányi munkájában ér el kiváló eredményeket: szinte valamennyi tantárgy területén eredményesen szerepelt különböző tanulmányi versenyeken, bizonyítva széles körű tudását és rendkívüli felkészültségét. Tanulmányi versenyeken elért eredményei a 2025/2026-os tanévben: Curie Kémia Emlékverseny (területi) 3. helyezés Curie Kémia Emlékverseny (országos) 3. helyezés Szent-Györgyi Albert Kémiaverseny (megyei) 3. helyezés Hevesi György Kárpát-medencei Kémiaverseny (megyei) 1. helyezés Hevesi György Kárpát-medencei Kémiaverseny (országos) 13. helyezés Református Középiskolák Országos Kémiaversenye (országos) 2. helyezett Bolyai Matematika Csapatverseny (megyei) 12. helyezett Zrínyi Ilona Matematika verseny 2. fordulójába jutott Varga Tamás Matematika verseny 2. fordulóba jutott, 9. helyezett Jármezei Tamás Fizika Emlékverseny (előfordulók) 1. helyezett Jármezei Tamás Fizika Emlékverseny (Országos döntő) 1. helyezett Országos Zsoltáréneklő verseny: kiemelt arany minősítés Érdeklődése és elhivatottsága azonban túlmutat az iskolai kereteken. A Hétkarika Országos Íjászversenyen elért dobogós helyezése arról tanúskodik, hogy a sport területén is ugyanazzal a fegyelemmel, céltudatossággal és elszántsággal dolgozik céljai eléréséért. Kiemelkedő eredményei közül külön elismerést érdemel, hogy fiatal kora ellenére angol nyelvből C1 (felsőfokú) komplex nyelvvizsgát szerzett. Ez az eredmény nem csupán tudását, hanem kivételes szorgalmát és jövőbe mutató gondolkodását is bizonyítja. Ádám ugyanakkor nemcsak kiváló tanuló, hanem közösségének is meghatározó tagja. Osztályát minden területen méltó módon képviseli, aktív tagja a Diákönkormányzatnak, és személyére mindig lehet számítani. Tisztelettudó magatartása, segítőkészsége és megbízhatósága miatt társai és tanárai egyaránt nagyra becsülik. Példamutató teljesítményéhez, kitartó munkájához, elért eredményeihez és az Év diákja elismeréshez őszinte szívvel gratulálunk! Természettudományokban legeredményesebb diáknak járó elismerés A természettudományokban legeredményesebb diáknak járó elismerést vehet át Hugyi Gergő 8.A osztályos tanuló. Bár Gergő még csak nyolcadik évfolyamos diákja iskolánknak, de már kétszer volt dobogós a Református Középiskolák Országos Kémiaversenyén, valamint a Szent-Györgyi Albert kémiaversenyen is. Az előkelő második helyen már többször végzett, de még négy éve van, hogy a dobogó legfelső fokára álljon. Ugyanakkor a fizikatantárgy iránt is érdeklődést mutat Gergő már hetedik osztályos kora óta. A tanórákra történő lelkiismeretes felkészülés mellett szorgalmi feladatokkal foglalkozik és versenyekre készül. Hetedikben a Mozaik országos fizikaverseny élmezőnyében végzett, nyolcadikban már a református iskolák kétnapos országos fizikaversenyén is részt vehetett. Itt épp úgy harmadik helyezett lett, mint az Öveges József fizikaverseny megyei fordulójában. Matematikábólis évről-évre ő képviseli évfolyamát a Református Iskolák Országos Versenyén Debrecenben. Gergő eredményei mögött nemcsak tehetség, hanem példaértékű munkabírás és tudásvágy is áll. Sikereinek eléréséhez kitartó, céltudatos munkája és optimista gondolkodása juttatta el, amely a nehézségeket nem leküzdhetetlen akadályoknak, hanem megoldandó feladatoknak tekinti. Példamutató szorgalmával, kiemelkedő versenyeredményeivel és a természettudományos tárgyak iránti elkötelezettségével méltán érdemelte ki a Természettudományokban legjártasabb diák elismerést. Jó tanuló, jó sportoló díj elismerés Az idei tanévben nyújtott kiváló tanulmányi és kimagasló sportteljesítménye miatt a nevelőtestület határozata alapján JÓ TANULÓ, JÓ SPORTOLÓ-nak járó elismerő oklevelet és jutalmat vehet át Pető Nimród Ákos 6.A osztályos tanuló. Mind a sport területén, mind a tanulmányaiban kimagasló eredményt ért el, iskolánk színeiben versenyezve. Diákolimpia labdarúgás országos döntő 2.helyezés, Református iskolák országos labdarúgótornán első helyezés, Szilády RFC Régiós bajnokság U13 első helyezes. A tornákon gólkirályi címet is kapott. Országos Diákolimpián atlétikában 3. helyezést ért el. Az idei tanévben elért tanulmányi és sporteredményeiértJÓ TANULÓ, JÓ SPORTOLÓ díjban részesül a nevelőtestület határozata alapján Szloboda Hédi 8.A osztályos tanuló. Hédi tanulmányi és sportbeli teljesítménye egyaránt kiemelkedő: négy éve kitűnő tanuló, emellett nagyon komoly sportmunkát végez. A sportok királynőjeként ismert atlétikában versenyez és ér el nagyon szép sikereket. Már hatodikosként elnyerte a MAGYARORSZÁG JÓ TANULÓJA, JÓ SPORTOLÓJA címet. Szorgalmát azóta is kitűnő bizonyítványai mellett tantárgyi dicséretei bizonyítják; kiváló sporteredményeiről a hétfő reggeli áhítatokon rendszeresen értesültünk. Hol ötösugrásban jeleskedett, hol gátfutásban, máskor súlylökésben ért el szép eredményeket rangos versenyeken. Tatán a Református Iskolák Országos Atlétikai Versenyén távolugrásban és magasugrásban is a dobogó legfelső fokára állhatott, az Országos Atlétikai Diákolimpia döntőjében magasugrásban pedig 6. helyezett lett. Hédi nagyon jól össze tudja illeszteni a tanulást és a sportot: szorgalma, kitartása példa lehet diáktársai számára. Osztályközössége egy megbízható, kiegyensúlyozott, segítőkész, mosolygós lányt lesz kénytelen nélkülözni kilencediktől, hiszen Hédi épp a sport miatt Kecskeméten folytatja tanulmányait. Bár hiányozni fog derűs személyisége, mindannyian további szép sporteredményeket kívánunk neki a jövőben! A nevelőtestület határozata alapján az idei tanévben nyújtott kiemelkedő tanulmányi és kiváló sportteljesítménye miatt JÓ TANULÓ, JÓ SPORTOLÓ-nak járó elismerő oklevelet és jutalmat vehet át Lukács Alíz 9.C osztályos tanuló. Alíz a fitness több szakágában bizonyította tehetségét. Többszörös országos bajnok, egyéniben, párosban és nagycsapatban is kiváló versenyző. Eredményeivel kivívta a jogot az Európa Kupán való részvételre. Alíz a sport mellett a tanulás terén is kiválóan teljesít, kitűnő tanuló, 8 tantárgyi dicsérettel. Teljesítményét kemény munka, fegyelem és kitartás jellemzi. Szorgalma példamutató, megbízhatósága, harmonikus személyisége minta diáktársai számára. Szívből gratulálunk és sok sikert kívánunk a jövő kihívásaihoz! Az idei tanévben elért tanulmányi és sporteredményeiértJÓ TANULÓ, JÓ SPORTOLÓ díjban részesül a nevelőtestület határozata alapján Fülöp Máté Gábor 11.B osztályos tanuló. Fülöp Máté Gábor a 2025/2026-os tanévben tanulmányi és sporteredményeivel is tiszteletreméltó teljesítményt nyújtott. Úszásban elért sikerei kiemelkedőek. Az uszoda szinte második otthona, napirendjét a hajnali és délutáni, esti edzések határozzák meg. Kitartó küzdés jellemzi, ami meg is hozta eredményeit: A decemberi Utánpótlás Rövidpályás Országos Bajnokságon 50 méter és 100 méter férfi pillangóúszásban egyaránt az 5. helyen végzett. Márciusban a Diákolimpián 100 méter férfi pillangóúszásban országos bajnoki címet szerzett, míg 100 méter gyorsúszásban a 4. helyet érte el. Júniusban az MVM Ifjúsági Úszó Országos Bajnokságon tovább gyarapította sikereit: 100 méter pillangóúszásban ezüstérmet, 50 méter pillangóúszásban pedig bronzérmet szerzett. Máté nemcsak a medencében, hanem az iskolában is jól teljesít, határozott, megbízható személyiség, aki az osztályközösség szerves és értékes tagja. A Jerémiás Béla-díj elismerés A díjat a matematika tantárgyban nyújtott kimagasló eredményeiért Szakos Csongor 10.D osztályos diák veheti át. Csongor az idei tanévben is több matematika versenyen eredményesen képviselte iskolánkat. A Megyei Matematikaverseny döntőjében, 10. évfolyamon 1. helyen végzett. A Református Középiskolák Országos Matematikaversenyén dicséretben részesült, 4. helyezést ért el. A Zrínyi Ilona Matematikaverseny megyei döntőjében 2. helyezést ért el. Simon Zsuzsanna-díj A magyar tantárgy területén elért eredményeikért Simon Zsuzsanna-díjat vehetnek át Balázs Barnabás, Kollarics Emese, Szomor Bíborka és Városi Filip 11.C osztályos tanulók. Barnabás, Emese, Bíborka és Filip humán tagozatos diákok, akik a "Nemzetiszínháztörténeti Vetélkedő" elnevezésű országos csapatversenyen a 3. helyen végeztek. A Nemzeti színház versenyén a 49 induló csapatból a három online forduló 9 feladata után csak a legjobbakat hívták be a szóbeli döntőbe. A harmadik hely azért különösen értékes, mert a művészeti iskolák csapatai között sikerült ezt az eredményt kivívni gimnáziumunknak. Az idei vetélkedő témája Madách Imre Az ember tragédiája című drámája volt. A verseny során ismerni kellett a versenyzőknek a különleges előadásokhoz kapcsolódó híres rendezőket, színészeket. De fontos volt tudni a történelmi környezetetről is, ami befolyásolta a darab színpadra állítását, továbbá Madách életéről, a darab keletkezési körülményeiről is számot kellett adni. Utolsó feladatként a Nemzeti Színház Gobbi Hilda Színpadán egy jelenetet mutattak be a csapatok Madách művéből. Szívből gratulálunk az egész csapatnak az elért eredményhez! A legsportosabb osztály A tanévben a legsportosabb osztálynak járó Varga Jenő vándorserleget a 6.A osztály veheti át. A 6.a osztály a 2025/2026-os tanévben kiemelkedő sporttevékenységével és példamutató közösségi szemléletével érdemelte ki a Varga Jenő Vándorserleget. Az osztály szinte valamennyi tanulója rendszeresen sportol, aktívan vesz részt az iskolai és iskolán kívüli sportéletben. Tanulóik eredményesen képviselték iskolánkat labdarúgásban, kézilabdában, floorballban és atlétikában. Emellett többen külön sportfoglalkozásokon fejlesztik tudásukat, többek között lovaglás, gyorstollas és röplabda sportágakban. A 6.a tanulói a testnevelésórákon is kiemelkedő aktivitásról, lelkesedésről és sportszerű magatartásról tesznek tanúbizonyságot. Közösségükben a mozgás szeretete, az egészséges életmód és az egymás iránti támogatás természetes érték. Sokszínű sporttevékenységükért, példamutató hozzáállásukért és aktív közösségi szerepvállalásukért a 6.a osztály méltán nyeri el a Varga Jenő Vándorserleget, a tanév legsportosabb osztályának járó elismerést. A tanulmányokban legjobban teljesítő nyolc évfolyamos osztálynak járó Tegzes Miklós Vándorserleget a 6.B osztály veheti át. Az osztály tanulói példaértékű szorgalommal és kitartással dolgoztak egész tanévben, amelynek eredményeként az osztály tanulmányi átlaga 4,85 lett. Közülük 9 tanuló kitűnő, 11 tanuló jeles bizonyítványt szerzett, emellett összesen 99 tantárgyi dicséret született, ami jól tükrözi a közösség tanuláshoz való elkötelezett hozzáállását. A 6.b diákjai számos tanulmányi versenyen képviselték eredményesen iskolánkat. Sikereket értek el többek között az Országos Református Idegen Nyelvi Versenyen, a Tankerületi Angol Szavalóversenyen, a Zrínyi Ilona Matematikaversenyen, a Megyei Matematikaversenyen, valamint a Medve Matek Versenyen. Emellett mesemondó-, szavaló- es szép magyar beszéd szépkiejtési versenyeken is remek eredményeket értek el. Az osztály nemcsak tanulmányi munkájával, hanem kulturális szerepvállalásával is gazdagította iskolánk közösségi életét. Tanulóik szerepeltek az iskolai március 15-i megemlékezésen, közreműködtek a Fridrich Lajos síravató ünnepségén, valamint a Kommunista Diktatúrák Áldozatainak Emléknapja alkalmából rendezett városi megemlékezés műsorában is. Gratulálunk az elért eredményhez! Kívánjuk, hogy a következő tanévben is sikerüljön megtartani ezt a címet! Minden díjazottnak szívből gratulálunk a szép eredményhez!