Sziládysok túráztak

A tanév végén, június 18-20-ig 32 tanulóval a Karancs-Medves vidékén túráztunk. Hollókőn kezdtünk, ahol először a Kéz-kilátóból gyönyörködtünk a tájban, majd felmentünk a várba, ahol ismét csodás panoráma tárult elénk.

Végig sétáltunk a világörökség részét képező ófalun. A 2. nap Somoskőre túráztunk. Ismét egy csodálatos várban jártunk, ismét csodálatos kilátásban volt részünk, majd pedig megnéztük a közelben lévő bazaltorgonákat, a kőtengert, kőparkot. Visszafelé úton többször felbukkant előttünk a következő napra tervezett Salgóvár. 3. napon felkapaszkodtunk a Salgóvárba, majd pedig végigjártuk a kőbányákat. Nem volt könnyű teljesíteni a tervezett útvonalakat a hirtelen jött kánikulában, de szép tájakon jártunk, sok élménnyel gazdagodtunk. A kísérő tanárok Szűcs Erzsébet, Szűcs Nóra és Gregusné Miskolci Magdolna voltak. A kirándulás részben pályázati pénzből, részben a SZIK támogatásával valósult meg, amit ezúton is szeretnénk megköszönni.



Figyelem! Az általad használt böngésző nem támogatott, így az oldalunk NEM működik, illetve nem jelenik meg TELJESKÖRŰEN! Segítségért kattints! Segítséget kérek!