A 2021/22-es tanév ballagásán díjazott diákok, szülők

A 2021/22-es tanév ballagásán díjazott diákok, szülők bemutatása.

A 2021/22-es tanév ballagásán díjazott diákok, szülők bemutatása.

„Ámulni még, ameddig lehet,

amíg a szíved jó ütemre dobban,

megőrizni a táguló szemet,

mellyel csodálkoztál gyermekkorodban.”

(Áprily Lajos)

P r o  E x c e l l e n t i a

Samu Szimonetta

Gimnáziumi tanulmányai során végig kitűnő bizonyítvánnyal jeleskedett. Emellett az intézményi sportban is kivette a részét, oszlopos tagja volt az iskola szép eredményeket elérő leány labdarúgó és kosárlabda csapatának is.
Közel egy tanévet Franciaországban tanult, ennek ellenére a tanulmányait, megszakítás nélkül, eredeti osztályában, kiváló eredménnyel folytatni tudta.
Angol nyelvből felsőfokú komplex nyelvvizsgával rendelkezik valamint francia nyelvből középfokú komplex nyelvvizsgát szerzett.
Hat éven keresztül képviselte osztályát a diákparlamentben.

Kellemes énekhangjával több helyszínen képviseltette magát, az iskolai rendezvényeken többször sikerrel mutatta be tudását.

Andriska Noémi Eszter

Noémi, tanulmányait végig jeles bizonyítvánnyal teljesítette a gimnáziumban. Szerény, de talpraesett, segítőkész diákként, segítette osztálya mindennapjait, osztályfőnöke munkáját. Már tizedikesként angol nyelvből középfokú komplex nyelvvizsgát szerzett.

Hegedűs Gabriella

Gabi, tanulmányai során végig, kitűnő bizonyítványokat szerzett. A naplóban az évközi jegyei között is alig - alig jelent meg egy-egy 4-es osztályzat. Már nyolcadik osztályos korában, német nyelvből, középfokú nyelvvizsgát tett, amelyet kilencedikesként felsőfokú szintre emelt. Tizedikesként angol nyelvből szerezte meg a középfokú nyelvvizsgáját majd 11-ben ezt is felsőfokúra váltotta. Emellett a Cambridge English Proficiency nyelvvizsgára is készül, ami az angol nyelv kivételesen magas szintű elsajátítását igazolja. Tizenegyedikes kora óta, önszorgalomból, latinul is tanul, mivel jogi tanulmányaihoz feltehetően szüksége lesz rá.

Megszámlálhatatlanul sok, anyanyelvi és idegennyelvi tanulmányi versenyen vett részt, szebbnél szebb eredményeket elérve, már általános iskolás korú tanulóként is. Középiskolás korától kezdve Palásti Károly tanár úr vezetése, iránymutatása mellett az egyéni tanulmányi versenyeken is csodálatos eredményekkel büszkélkedhet, ilyenek pl.:

 • Zöld-híd Egyesület Rókáné függönye c. meseíró pályázat: 1. hely.
 • Bibó diákszimpózium, I. hely.
 • Lotz János szövegértési és helyesírási verseny, országos 7. hely.
 • Édes anyanyelvünk nyelvhasználati verseny, megyei 2. hely.
 • Zöld-híd Egyesület Fák, virágok, fények c. meseíró pályázata, Kiskunhalas város különdíja.
 • Implom József Középiskolai Helyesírási Verseny, megyei 1. hely.
 • A győri Széchenyi István Egyetem Deák Ferenc Állam- és Jogtudományi Kara által szervezett Deák Ferenc és kora c. esszépályázaton 3. helyezést ért el. Tanulmánya nyomtatásban is megjelent a kar évkönyvében.
 • Hegyek hátán, völgyek ölén országos vers, próza- és meseíró pályázat, 5. hely. Meséje megjelent nyomtatásban is a pályázat albumában.
 • Többszöri eredményes megyei szereplés után az Implom József Középiskolai Helyesírási Versenyen végzősként az országos 2. helyet érte el.
 • Az Országos Középiskolai Tanulmányi Versenyen (OKTV) magyar nyelvből a 14. helyen végzett, amely 50 többletpontot jelent a felsőoktatási felvételihez.

Pedagógusai, osztályfőnöke, családja, ismerősei méltán büszkék a kivételes tehetségével párosuló szorgalmára és az ezáltal elért eredményeire.

Pajor Csenge

Csenge, gimnáziumi tanulmányait végig kitűnő tanulmányi eredménnyel végezte. Angol nyelvből komplex középfokú nyelvvizsgával rendelkezik. Szerény, szimpatikus, segítőkész lényével, üde színfoltja volt az osztályközösségnek. Mindig kiszámítható, megbízható diákként élte életét a gimnáziumban. Társaival, tanáraival tisztelettudó ezáltal jó kapcsolatot ápoló pozitív személyiségű tagjává vált a közösségének.

Varga Sára

Sára jeles középiskolai tanulmányai mellett, az alábbi kitűnő eredményekkel is büszkélkedhet.
A "Múzsám a természet" című országos rajzpályázaton 1. helyezést ért el.
A Bács-Kiskun megyei zongoristák XIV. találkozóján kiemelt nívódíjban részesült, ezen kívül pedig számos zenei tanszaki versenyeken és hangversenyeken kiemelt nívódíjjal tüntették ki.
A Kiskunhalasi Alapfokú Művészetoktatási Intézményben zeneművészeti bizonyítványt szereztt.
A 2019-ben angol középfokú komplex nyelvvizsgáját, 2020-ban angol felsőfokú komplex nyelvvizsgára váltotta.
2021-ben az Országos Kortárs Alkotótábor kiállításán műveit kiállították.

Vígh Viktória

Viki, kimagasló középiskolai tanulmányi eredményei mellett még számos egyéb területen hozta felszínre tehetségét. Hosszú éveken keresztül hasznos tagja volt az iskola leány labdarúgó csapatának, amellyel több sikert is elért. Az utóbbi években a színészmesterség rabjává vált, amit végtelen odaadással, alázattal, szorgalommal művel. Több hazai és külföldi darabban, nagy sikerrel lépett fel társulatával együtt. Énekhangját az iskolai rendezvényeken is csodálhattuk. Emellett angol nyelvből komplex középfokú nyelvvizsgát szerzett. 

Baranyai Brúnó

9. évfolyamon jeles, a többi tanévben kitűnő bizonyítványt szerzett. Középfokú komplex angol nyelvvizsgával rendelkezik.  Reál beállítottságú tanuló, matematika és Lego robot versenyeken ért el nagyon szép sikereket. Programtervező informatikusi pályára készül. Szabadidejében fotózni szeret.

Botka Lora

Minden tantárgyból kitűnő tanuló. Kedveli az idegen nyelveket: angol nyelvből felsőfokú, német nyelvből középfokú komplex nyelvvizsgával rendelkezik már. Pénzügyi és számviteli szakra jelentkezett továbbtanulni. Matematika tagozatosként is fontos maradt számára a magyar irodalom iránti rajongása: szabadidejében nagyon szeret olvasni.

Csák Jázmin

Kitűnő tanuló, többször volt évfolyamelső. Sokoldalúságát bizonyítja, hogy jeleskedett sport területén is: aerobikozik, de szerepelt szavalóversenyeken is. Kiskora óta verseket ír, díjazták „Az év diák írója és költője” pályázaton, költeménye megjelent a „Színterápia” című antológiában. Angol és német nyelvből egyaránt rendelkezik középfokú nyelvvizsgával. Az osztályközösség meghatározó alakja volt, mindig lehetett rá számítani. Jövőjét az egészségügyben tervezi, gyógytornász szeretne lenni.

Kovács Eszter

Hosszú éveken át kitűnő bizonyítvánnyal büszkélkedhetett. Feladatait szerényen, nagy szorgalommal végzi, amelynek eredményeit is láthattuk: angol nyelvből felsőfokú, német nyelvből középfokú komplex nyelvvizsgát tett. A munkához való hozzáállása példa lehet minden diákunk számára. Sziládys évei alatt a biológia és a kémia versenyek állandó résztvevője volt. Hivatásául  az orvosi pályát választotta.  Szabadidejében sokat lovagol.

Kószó Kata

Rendkívül szorgalmas, céltudatos tanuló, gimnáziumi tanulmányai során mindig kitűnő bizonyítványt szerzett, számos dicsérettel. Sokoldalú tehetség. Gyönyörű szavalataival sokszor színesítette iskolai rendezvényeinket. A Református Iskolák Országos Asztalitenisz Bajnokságának többszörös aranyérmese,  a Diákolimpia országos döntőjében második és negyedik helyezést ért el. A biológia és a kémia a kedvenc tantárgyai, versenyeken is öregbítette iskolánk hírnevét. Angol nyelvből felsőfokú nyelvvizsgát szerzett.  Orvosi egyetemre készül.

Mezei Lívia

Szerénység, kitartó szorgalom, a munkához való alázat jellemzi. Gimnáziumi évei során megtalálta az egyensúlyt a versenyszerű sport és a tanulás között. Együtt örülhettünk a lovassportban elért sikereinek, a kiváló tanulmányi eredményeinek és az angol nyelvből szerzett középfokú nyelvvizsgájának.  Későbbiekben orvosi egyetemen szeretne továbbtanulni. Szabadidejében szívesen olvas és kirándul.

Szabó Fanni

Kitűnő tanuló, angol nyelvből felsőfokú nyelvvizsgát szerzett. A Pécsi Tudományegyetem építőművészet szakára jelentkezett, belsőépítészként vagy lakberendezőként képzeli el a jövőjét. Szerény, csendes egyéniség. Életében fontos szerepet tölt be az olvasás, a rajz, és szívesen tartózkodik a természetben.

Szabó Gréta

Humán érdeklődésű, kitűnő tanuló, pszichológiát szeretne tanulni a jövőben. Ötleteivel gazdagította gimnáziumi közösségünket: több éven keresztül diák prefektusként munkálkodott az iskolai programok szervezésében. Angol nyelvből felsőfokú nyelvvizsgával rendelkezik. Szabadidejében nagyon szeret sportolni, olvasni. 

Biró Áron

Négy éven keresztül kitűnő tanulmányi eredményt ért el. Minden tantárgyból maximális teljesítményt nyújtott, de fő érdeklődési köre matematika és fizika tantárgyak. 11. évfolyamosként a Tornyai Sándor Református Iskolák Országos fizikaversenyén 7. helyezést, 12. évfolyamosként pedig a Zrínyi Ilona Matematika versenyen megyei 9. helyezést ért el. Angol nyelvből középfokú nyelvvizsgát szerzett. Tanulmányait mérnöki pályán folytatja, melyhez sok sikert kívánunk!

Klem Balázs

Négy év alatt jeles tanulmányi eredményt ért el. Biológia tagozatosként kezdte tanulmányait, majd érdeklődése az informatika felé fordult. Több megyei és országos matematika versenyen is nagyon szép eredménnyel öregbítette iskolánk hírnevét. Angol nyelvből középfokú nyelvvizsgával rendelkezik. A tanulás mellett tagja volt iskolánk labdarúgó csapatának is. Informatikus tanulmányaihoz sok erőt és kitartást kívánunk!

Baranyai Kata

Iskolánkban eltöltött négy év alatt jeles tanulmányi eredményt és példás magatartást tanúsított. Jó nyelvérzékét bizonyítja, hogy angol és német nyelvből is középfokú nyelvvizsgával rendelkezik. Mindkét nyelvből előrehozott érettségi vizsgát tett. Továbbtanulásához sok sikert kívánunk!

Horváth Anna

A négy év alatt mindösszesen csak egy négyese volt az év végi bizonyítványban. Csendes, szorgalmas, kitartó diáknak ismerhettük meg. Humán tagozatosként a könyvek szerelmese. Angol nyelvből felsőfokú nyelvvizsgával rendelkezik. Szorgalma, kitartása mindenki számára példaértékű. Továbbtanulásához sok sikert kívánunk!

Varga Dávid

A négy év alatt példás magatartás és szorgalom jellemezte. Reál tagozaton emelt szinten tanulta a matematikát majd később a fizikát. Szorgalmas, megbízható tanulónak ismertük meg. Angol nyelvből középfokú nyelvvizsgával rendelkezik. Tagja iskolánk labdarúgó csapatának is. Tanulmányait a Nemzeti Közszolgálati Egyetemen kívánja folytatni, melyhez sok sikert kívánunk!

További tanulmányaitokhoz sok sikert kívánunk!  Isten segítse megvalósítani céljaitokat!

Pro Nobis

Gál Fanni

Önzetlenül, kitartó szorgalommal, kimagasló segítséget nyújtott az iskola leány labdarúgó csapatának menedzselésével, vezetésével. Saját osztályában is meghatározó szerepet nyújtott az ügyek intézésében. Végig jeles bizonyítványa mellett osztályfőnökének, pedagógusainak nagy hasznára volt az iskolai élettel kapcsolatos programok magas szintű megvalósításában. Éveken keresztül vezette a Szilády Kupa teremlabdarúgó torna verseny irodáját, jegyzőkönyveit.

Szomor Viktória

Viktória általános segítőkészségén felül karitatív szemlélete is kiemelt jutalmazást érdemel.
Viki kisgyermek kora óta és gimnáziumi évei alatt is a Kiskunhalasi Református
Egyházközség aktív tagja volt, mely vallásoktatása és szabadidős tevékenységei során egyaránt tetten érhető volt a református szellemiségében, a karitatív beállítottságában és a szorgalmas tenni akarásban.

A főbb önkéntes sikereket az osztályközösségének, osztályfőnökének és vallástanárának nyújtott segítségén kívül az Iskolai Közösségi Szolgálatban (KÖSZI) érte el. Elsősorban a cigánymisszió, a fogyatékkal élők otthona, és gyülekezete hittanos gyermektáborainak lelkes segítője volt. Tanulmányait évfolyamán egyedülálló módon 321 regisztrált KÖSZI órával zárta, valamint a 2021-es Önkéntesség Magyarországi Éve rendezvénysorozatban a Hét Önkéntese címet is átvehette. Hitbéli és társadalmi felelősségvállalásában példamutatóan elkötelezett, ezért iskolája büszkén jutalmazza Őt a Pro Nobis, a legjobb református diáknak járó Szathmáry Julianna és a KÖSZI díjjal.

Pro laudem augendo-díj

Horváth Rebeka

Kimagasló tanulmányi eredményei mellett, “szenvedélyes irodalmár”.  Elhivatott, szorgalmas, kitartó és sokrétű diák! Mindig a maximumra törekszik. Nyelvvizsgát angol és olasz középfokon szerezte meg.

Kiemelkedőbb eredményei:

 • Szabó Magda vers- és prózamondó verseny I. hely + közönségdíj
 • Területi mesemondó verseny III. hely
 • Wass Albert vers- és prózamondó verseny I. hely
 • Országos Wass Albert vers- és prózamondó verseny III. hely
 • Nemzetközi Gyermekfesztivál Magyarkanizsa mesemondás kategória I. hely Kiemelt Tehetség Oklevél
 • Diákszimpózium, Bibó István Gimnázium Társadalomtudomány 1. szekció I. hely (Kosztolányi és a kábítószer)
 • Diákszimpózium, Bibó István Gimnázium Társadalomtudomány 1. szekció I. hely
 • (A lélekismerő Molnár Ferenc)
 • Irodalom OKTV 21. hely (Juhász Gyula lírája)
 • Simon Zsuzsanna díj
 • Irodalom OKTV 2022, 11. hely (Vörösmarty Mihály lírája)

Szécsényi Sára

Sári vidámságával, ember szeretetével mindig jó hangulatot varázsolt környezetében. Segítőkészsége meghatározza mindennapjait. Számos helyezést tudhat magáénak a birkózó sportágban. Különböző korosztályokban diákolimpia országos döntőben ért el bajnoki címet, második, harmadik helyezést. Két évig tagja volt a korosztályos magyar válogatottnak.

Jó tanuló, jó sportoló

Mezei Lívia 12.b

Kitűnő tanulmányi eredménye mellett nagyon komoly sportmunkát végez, minden nap edz lovaival. Díjlovaglásban, díjugratásban és lovastusában versenyez és ér el nagyon szép sikereket, országos szintű eredményekkel dicsekedhet. Nagyon jól össze tudja egyeztetni a tanulást és a sportot, emellett még olvasásra, kirándulásokra és a barátaira is jut ideje. Szorgalma, kitartása példa lehet diáktársai számára. Nagyon sok szép sikert kívánunk neki a jövőben is!

Pro LiberisScole

Gönczöl Beáta

Beáta hat éven keresztül képviselte a 12. A osztályt a szülők iskolai közösségében. Önkéntes munkáját mindenkor nagy odaadással fáradhatatlanul végezte. Egyik főszervezője volt a SZIK báloknak hathatós segítséget adva és terheket levéve a többi szervező társ válláról. Értekezleteiken elhangzottakat mindig időben, a legnagyobb pontossággal tette elérhetővé szülőtársai számára.

Horváth Anikó

A 12. A osztály 8 évig tartó pénztárosa és mindenese volt. Elismerésre méltó igyekezetével, szakértelmével, emberbaráti hozzáállásával mindvégig nagyon  hasznos tagjává vált az iskolát, a tantesületet segítő közösségnek. Problémamegoldó képessége kiváló, nem alakult ki olyan ügy, amelyben Anikó ne tudott volna ötletet, megoldást adni! Kiemelkedően jó kapcsolatot ápolt mind a diákokkal, mind szülő társaival, mind a tanárokkal egyaránt. Rendkívüli segítőkészsége, helyzetfelismerése mindvégig jellemezte önzetlen munkásságát! Intézményünk rendezvényeinek minden értelemben fő segítsége volt.

Tornyai Miklós, Tornyainé Mathesz Éva

8 éven keresztül segítették munkánkat szalagavatókon, SzIK bálokon és más rendezvényeken.  Miklós nagy odafigyeléssel, pontossággal kezelte az osztály pénzügyeit, mindig pontos elszámolással, tájékoztatással érkezett a szülői értekezletekre, jó kapcsolatot alakított ki a többi szülővel. Külön köszönjük, hogy elkísért bennünket a "Határtalanul" kirándulásunkra.

Mák Róbert

Négy éven keresztül kezelte a 12. c osztály pénzügyeit. Precíz, pontos kimutatásaival segítette az osztályfőnök munkáját. Munkáját ezúton köszönjük.

Csala Tiborné

Négy éven keresztül segítette az osztályfőnök munkáját. SZIK-es szülőként is segítette az iskola működését. Az osztályfőnök mindig számíthatott rá szervezési feladatokban. Köszönjük munkáját.


A díjak rövid leírása

Pro Excellentia-díj

A díjat azok a tanulók kaphatják, akik gimnáziumi éveik alatt kiváló tanulmányi eredményt értek el, illetve példás magatartást tanúsítottak vagy országos versenyeken öregbítették iskolánk hírnevét.
A díj oklevél, ezüstérem és könyvutalvány.

Pro Nobis-díj

A díjat azok a tanulók kaphatják, akik önzetlenül, kitartó szorgalommal és szakértelemmel kimagasló segítséget nyújtottak az iskola pedagógusainak, illetve hitoktatóiknak az iskolai élettel kapcsolatos programok magas szintű megvalósításában.
A díj oklevél és pénzjutalom.

Pro Laudem Augendo-díj

A díj adományozható azoknak a végzős tanulóknak, akik jelentős versenyeredményt értek el, sok közösségi munkát végeztek, illetve odaadóan vettek részt az énekkar vagy más iskolai szervezet életében vagy sportban.
A díj oklevél, ezüstérem és könyvutalvány.

Simon Zsuzsanna-díj

A Kiskunhalasi Református Oktatási Intézmények Szilády Áron alapítványa Simon Zsuzsanna-díjat adományozza a magyar nyelv és irodalom illetve történelem tantárgyakból kiválóan teljesítő diákoknak.
A díj oklevél és pénzjutalom.

Pro liberis scholae-díj

A díjat azok a szülők kaphatják, akik a legtöbbet tették azért, hogy tanulóink zavartalanul fejlődhessenek az iskolás éveik alatt.
A díj oklevél és ezüstérem.

Csatolmány

A ballagáson is levetített fényképes anyag itt található:Figyelem! Az általad használt böngésző nem támogatott, így az oldalunk NEM működik, illetve nem jelenik meg TELJESKÖRŰEN! Segítségért kattints! Segítséget kérek!