Tanévzáró - 2026

Június 22-én délután tartotta a református gimnázium  tanévzáró istentiszteletét. Előtte a gimnáziumban az osztályfőnökök kiosztották a bizonyítványokat.

A református templomban Arany Barbara iskolalelkész áhítata után Szabó Ferenc igazgató mondott beszédet. Az igazgató áttekintette  tanév fontosabb történéseit és eredményeit.  Ezt követően Nagyné Kis Bernadett igazgatóhelyettes méltatta a díjazott diákokat.  A tanévzáró végén Bocskorás Bertalan elnök-lelkész és Beke László baptista lelkész szólt a megjelentekhez.  A tanárok ez alkalommal meglepetésprogrammal - egy minikoncerttel - hangoltak a vakációra...

Igazgatói beszéd: 
Tisztelt elnök-lelkész Úr, Főgondnok Úr! Tisztelt Presbitérium!
Kedves Szülők és Vendégeink!
Kedves Diákok!
Nagyrabecsült Kollégáim!
Sok szeretettel és tisztelettel köszöntök mindenkit a mai tanévzáró ünnepségünkön! Szinte hihetetlen, ahogy egyetlen pillanat alatt elrepült ez az év is. Persze egyáltalán nem meglepő, hiszen az elmúlt hónapokat ismét rendkívül sűrű feladat- és eseménysorozat jellemezte.
Ebben az esztendőben újra meghirdettük a jótékonysági sütivásárt a Kárpát-aljai református oktatási intézmények támogatására. Mindegyik évfolyamunk számára sikeresen megszerveztük a családos istentiszteleteket, s az ezeken felajánlott perselypénzt egy beteg kisfiú családjának juttattuk el, valamint Kárpát-aljai gyerekek nyári táborozására ajánlottuk fel – ezúton is hálás szívvel köszönöm a nagylelkű adományokat. Pedagógusaink kötelező továbbképzéseken vettek részt. A 6., 8. és 10. évfolyamos gimnazistáink az Erasmus pályázathoz kapcsolódó fejlesztő értékelésben kaptak visszajelzést. Megrendeztük a református kémiaversenyt, valamint az általános iskolák részére kiírt labdarúgótornát, a Szilády Kupán pedig idén is egy emberként, közösen izgulhattunk a csapatunk sikeréért. Iskolai versenyeken próbálhatták ki magukat a diákok. Színvonalas városi és gimnáziumi programjainkon emlékeztünk történelmünk nagy eseményeire.
Az Erasmus program keretein belül összesen 98 tanulónk kapott lehetőséget arra, hogy csoportosan külföldre utazhasson, öt tanuló hosszútávú mobilitáson vehetett részt, hét pedagógus a tanév során volt külföldi képzésen, tizenhárman pedig ezek után utaznak. Két osztályunk a Határtalanul pályázat jóvoltából a Felvidéken szerezhetett felejthetetlen élményeket.
A magunk mögött hagyott tanév során diákjaink ismét kiemelkedően és eredményesen szerepeltek a különféle tanulmányi-, művészeti- és sportversenyeken. A pedagógusok mintegy 125 versenyt rögzítettek a hivatalos versenyeket nyilvántartó táblázatunkban, amely tele van kiváló eredményekkel és dobogós helyezésekkel. Szívből gratulálok minden versenyzőnek, aki elindult a megmérettetéseken, és hálásan köszönöm a tanárok és edzők áldozatos felkészítő munkáját. Külön öröm, hogy a református iskolák versenyeiben induló diákjaink kimagasló eredményeket értek el. A Természet Világa természettudományi közlönyben idén is megjelent tanulónk nívós írása.
Fiataljaink ebben a tanévben is rendkívül kimagasló teljesítménnyel zártak. 574 tanuló összesen 1263 dicséretben részesült, az iskola összesített tanulmányi átlaga eléri a 4,56-ot, egy századdal magasabb eredményként a tavalyihoz képest. Néhány diáknak a nyár végén ugyan még bizonyítania kell a továbbhaladáshoz szükséges tudásszintet, de bízunk a megfelelő eredményükben.
A református oktatási intézmények szép tradíciója, hogy a tanévzáró alkalmával nyilvánosságra hozzák a kitűnő tanulók névsorát. A neveket évfolyamonként vetítjük ki; tisztelettel kérem a kitűnő tanulókat, hogy álljanak fel, mi pedig évfolyamonként jutalmazzuk meg őket a templom falaihoz illő, elismerő tapssal!
Nyelvi téren is büszkeségre van okunk: ebben a tanévben összesen 159 tanulónknak van nyelvvizsgája, közülük 36-an felsőfokú minősítéssel bírnak, sőt szép számmal akadnak olyan diákok is, akik már két nyelvvizsga birtokosai.
Idén a Szilády Áron Társaság által alapított Pro Iuventute díj kitüntetettje Lázár Erika tanárnő lett. A városi pedagógusnap alkalmából Elekné Szélpál Ildikó tanárnő kapott kitüntetést. A Fenntartó Református Egyházközség pedig Comenius pedagógiai díjjal ismerte el Tóbiás Zoltánné és Váczi Marianna tanárnők kimagasló munkáját.
Az elmúlt héten két bizottság érettségije zajlott, amelyekben nagyon szép eredmények születtek. Az előrehozott nyelvi érettségi bizottságban 94%-os átlaggal zártak a diákok. A héten folytatódnak az érettségik. Csütörtökön lesz a beiratkozás: szeptembertől 24-en a nyolc-, míg 63-an a négyévfolyamos képzésünkön kezdik meg tanulmányaikat.
Az év során egy igazán vidám, remek hangulatú SZIK bálban is részt vehettünk, amiért köszönet illeti a támogató szülőket és a szervező tanárokat. A nyári szünetben diákjaink izgalmas vándortáborba indulnak, köszönöm a kollégáknak a szervezéssel járó fáradozást.
Hálás köszönettel tartozunk a Fenntartónak, hogy az elmúlt három évtizedhez hasonlóan ebben az évben is biztosított minden feltételt a zavartalan és biztonságos oktatás érdekében. Ugyancsak köszönjük a Sziládys Öregdiákok Baráti körének és minden jószándékú adományozónak a tanév során nyújtott sokrétű támogatást. Végül, de nem utolsósorban megköszönöm minden tanár kollégámnak azt az áldozatos erőfeszítést, amelyet a diákok fejlődése érdekében tettek.
Soli Deo Gloria – Egyedül Istené a dicsőség!
A zsoltáros szép szavaival veszünk búcsút a mögöttünk álló tanévtől:
„… Az Úr hűsége örökké tart. Dicsérjétek az Urat!”
117. Zsoltár 2.
Mindenkinek töltekező pihenést kívánok a nyári szünidőre!
Ezennel a 2025-26-os tanévet ünnepélyesen bezárom.

Kitűnő tanulók 2025–2026
Kitűnők az 5. évfolyamon
Becker-Paprika Bíborka
Eiler Adél
Erdősi Fanni
Fábián Sophie Léna
Kovács Alex
Lacziko Luca Viktória
Renner Zita
Kitűnők a 6. évfolyamon
Katona Márton
Krug Anni
Rácz Nikolett
Szegedi Sára
Felső Brúnó
Ficsor Abigél
Gombos Dániel
Igás Luca
Lippai Iza
Pótári Zalán
Renner Dávid
Szabó András
Szabó Réka
Kitűnők a 7. évfolyamon
Eiler Nóra
Kitos Ádám
Mátyási Ákos
Nyári Zsolt
Rostás Ádám
Fülöp Eliza
Kuluncsics Lázár
Patocskai Tamás
Solti Tünde
Kitűnők a 8. évfolyamon
Bíró Boglárka
Hugyi Gergő
Nagy Kincső
Stein Hanna
Szloboda Hédi
Almási-Zoó Hermina
Barcsik Dorina Anna
Bujdosó Hanna
Kern Hunor Levente
Pletikoszity Nimród István
Sipos-Szabó Kincső
Szögedi Botond
Tarnóczi Gergő
Kitűnők a 9. évfolyamon
Babenyecz Darinka
Gillich Bori
Horváth András
Herczeg Nikolett
Kovács Detre Lajos
Lukács Alíz
Prikidánovics Tamás
Zsubori Lilla Bori
Kitűnők a 10. évfolyamon
Becze Botond
Czibolya Viktor
Garas Noémi
Gömöri Csenge
Hugyi Gréta
Kádár Csenge Szilvia
Kovács Emese
Léder Hanna
Nagy Nikolett
Nagy Szabina
Rántó Gyöngyvér
Szacaci Szonja
Szakos Csongor
Vas Olivér
Vida Alexandra
Vincze Balázs
Kitűnők a 11. évfolyamon
Ádám Marcell
Benyó Botond
Bujdosó Petra
Daróczi Réka
Dózsa Luca
Ficsor Anna
Gálik Eszter
Huszár Noémi
Katona Zalán
Kohi Jasmine
Lippai Róza
Mészáros Katica
Németh Liliána
Patocskai Csenge

Díjazott diákok méltatása...
 

Tanárkoncert...

Kapcsolódó képek




Figyelem! Az általad használt böngésző nem támogatott, így az oldalunk NEM működik, illetve nem jelenik meg TELJESKÖRŰEN! Segítségért kattints! Segítséget kérek!